
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 7 mm |
| Width | 5.0038 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Height | 1.7018 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 5 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Frequency | 32 MHz |
| Frequency Stability | 50 ppm |
| Frequency Tolerance | 0.005 % |
| Load Capacitance | 50 pF |
| Current Rating | 20 mA |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Max Supply Current | 40 mA |
| Type | XO (Standard) |
| Output Format | HCMOS, TTL |
| Base Resonator | Crystal |
| Height - Seated (Max) | 1.8 mm |
Stock: 999
Distributors
pcbx
Unit Price$0.92589
Ext.Price$0.92589
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.92589 | $0.92589 |
| 10 | $0.76345 | $7.63450 |
| 25 | $0.74747 | $18.68675 |
| 50 | $0.73182 | $36.59100 |
| 100 | $0.70104 | $70.10400 |
| 300 | $0.65416 | $196.24800 |
| 500 | $0.61042 | $305.21000 |
| 1000 | $0.58734 | $587.34000 |
| 3000 | $0.54568 | $1637.04000 |
| 5000 | $0.50697 | $2534.85000 |
